Tudi ti si angel

“Najdragocenejše stvaritve so tiste, v katerih govori duša. Ko govori duša, govori srce. Srce, ki čuti, želi, hrepeni. Srce, ki bi rado naredilo nekaj lepega in dobrega. Je za to potreben kakšen poseben pogoj, talent, znanje, zmožnosti? Je za to potrebno imeti denar?
Ne, le duši je potrebno prisluhniti, dopustiti srcu, da te vodi.” Tako pravi Janez Štros, ki s svojim humanitarnim delom pomaga vsem, ki so pomoči potrebni. Tokrat je to O.Š. Helene Puhar. Za nekatere prihaja najlepši čas v letu. Naj bomo vsi Angeli, Angeli ljubezni in dobrih src.

Projekt bomo predstavili na Rotary International konvenciji v Hamburgu med 1. in 5. junijem letos. Več o konvenciji …

Peljimo otroke na morje

Vsako leto peljemo skupino otrok na letovanje na Debeli rtič, letos bo že šestič. Vsakokrat peljemo, 12 – 14 otrok, do sedaj smo peljali preko 90 otrok. Vodja projekta je Barbara Tavčar.

Robotiko v vsako osnovno šolo

Projekt je namenjen zbiranju sredstev za opremljanje učilnic robotike.
V šestih letih smo opremili robotske učilnice osnovnih šol Predoslje, Simon Jenko, Stane Žagar, Orehek in Gimnazijo Franceta Prešerna.
Projekt bo spodbudil sodelovanje med osnovnimi in srednjimi šolami.

Pretekli projekti

• Reševalni avto za Zdravstveni dom Kranj
  • Sponzorji spomenika Ivane Kobilice, Podbrezje
  • Sponzorji obnove muzejskega eksponata – ščita pri izkopaninah, Kranj
  • Prikolica za invalidski voziček, Ptuj
  • Pomoč mami samohranilki, Šenčur
  • Opremili otroške sobe po požaru, Stražišče
  • Sponzorji klimatske naprave v Bolnišnici Jesenice
  • Štipendiranje nadarjenih študentov
  • Plačilo terapij poškodovancu po poškodbi glave
  • Nakup inkubatorja, Porodnišnica Kranj
  • Varna hiša
  • Inštrumenti za Glasbeno šolo Kranj
  • Poškodbe glave VDC
  • Donacija za dom za ozdravljene odvisnike, Pristava pri Tržiču, 40.000 €

Obnova reintegracijskega centra Vincenca Drakslerja

Prenova regijskega reintegracijskega centra za ozdravljene odvisnike v Pristavi pri Tržiču.

Člani Rotary kluba Kranj so s svojim brezplačnim delom in finančno donacijo 45.000€ v sodelovanju z Rotary International omogočili prenovo zgornjega nadstropja centra Vincenca Drakslerja.

V vseh teh letih od ponovne ustanovitve smo zbrali in donirali preko 400.000 €